home home home
Pijawki, hirudoterapia, leczenie pijawkami, stawianie pijawek, pijawki Kraków. Psycholog Kraków,psychoterapia Kraków,psychoterapeuta Kraków,depresja,nerwica,psycholog dziecięcy Kraków. Terapia uzależnień Kraków, leczenie uzależnień Kraków. Dietetyk Kraków, dietetycy Kraków, dieta Kraków, diety Kraków, odchudzanie Kraków, gabinet dietetyczny, lekarz dietetyk, centrum odchudzania Kraków. Food Detective, nietolerancja pokarmowa. Refleksologia Kraków, refleksoterapia Kraków. Masaż Kraków, masaże Kraków. Fizjoterapia Kraków, fizykoterapia Kraków, rehabilitacja Kraków. Badanie żywej kropli krwi. Leczenie ziołami, naturalne leki, zioła lecznicze. Bioenergoterapeuci, bioenergoterapia, bioterapia. Œwiecowanie uszu, konchowanie uszu, woskowanie uszu.

Świecowanie uszu, woskowanie uszu, konchowanie


Zadzwoń i zarejestruj się już dziś !!!
Kontakt i rejestracja


Świecowanie uszu

Świeca jest ręcznie wytwarzana tylko z najlepszego gatunkowo, naturalnego produktu, jakim jest wosk pszczeli, propolis i olejki eteryczne. Świeca ma kształt rurki, której średnica odpowiada wielkości kanału słuchowego, a długość przystosowana jest do zalecanego czasu spalania.

 • Świece dla dorosłych mają kształt rurki o średnicy 8mm i dł. 27cm
 • Świece dla dzieci mają kształt rurki o średnicy 6mm i dł. 27cm
 • Konchy mają lejkowaty kształt, o cieńszej średnicy 7mm i grubszej 30mm

W czasie spalania świecy rozrzedzone zostaje powietrze w kanale słuchowym zewnętrznym na zasadzie tak zwanego komina, dzięki czemu następuje całkowite oczyszczenie ucha z woskowiny i produktów wydzielania gruczołów łojowych. Następuje wydatna regulacja ciśnienia w uchu środkowym z przeniesieniem efektu na zatoki, co powoduje ułatwienie oddychania przez nos i udrożnienie kanału słuchowego zewnętrznego, czego głównym skutkiem jest, natychmiastowa wyraźna poprawa słuchu. Cyrkulacja dymu nasyconego olejkami eterycznymi i fitoncydami (substancje bakteriobójcze i grzybobójcze) powoduje efektywne nagrzewanie tego obszaru, polepszenie mikrocyrkulacji i krążenie limfy a także nasycenie krwi środkami uzdrawiającymi.

Jak wygląda zabieg świecowania uszu?

Pacjent leży na boku. Terapeuta przeprowadzający zabieg naciera przez kilka minut ucho oliwką lub kremem i energicznie je masuje. Poprawia to krążenie krwi. Pobudzone zostają też pewne punkty na małżowinie, które jak twierdzą specjaliści od aurikuloterapi (leczenie akupunkturą ucha), odpowiadają za stan rozmaitych narządów organizmu. Potem smaruje się małżowinę kremem. Jest to konieczne, aby uszczelnić przestrzeń między kanałem ucha, a świecą. Następnie zapala górny brzeg świecy, a drugi jej koniec umieszcza w uchu.

Świecy nie należy głęboko wsuwać - terapeuta podczas zabiegu trzyma ją w ręku. Aby chronić włosy przed popiołem przykrywa się je serwetką z otworem. Świeca spala się przez ok. 15 minut. Ponieważ nagrzewa się blaszka w niej zatopiona, pacjent odczuwa przyjemne ciepło. Gdy świeca spali się do oznaczonego na niej poziomu, przeprowadzający zabieg wyjmuje ją i wrzuca do wody, by zgasła bez dymu. To samo wykonuje się z drugim uchem. Zabieg dotyczy zawsze obydwojga uszu nawet, gdy problem dotyczy jednego. Uszy łączy bowiem ten sam obieg energii, wymagają więc takiego samego oddziaływania. Do ucha wkłada się watkę, która chroni przed zimnem i przeciągami. Przez kilka godzin po zabiegu pacjent może odczuwać lekkie mrowienie czy ucisk w policzkach, skroniach, czole, szczękach. Objawy mijają następnego dnia.

Przez cały dzień po zabiegu należy chronić uszy przed zimnem, np. zakładając czapkę przed wyjściem z domu. Nie wolno też myć uszu ani głowy.

Świecowanie jest skuteczne nie tylko w przypadku chorób narządu słuchu. Bywa pomocne przy niedrożności zatok, migrenie, bólach głowy związanych z nadciśnieniem. Zabiegowi mogą się poddać kobiety w okresie klimakterium cierpiące na uderzenie gorąca. Podstawą terapii jest seria trzech zabiegów, przeprowadzanych co drugi dzień, mimo że niektórzy pacjenci mogą dobrze czuć się już po pierwszym zabiegu. Jeśli dolegliwości są zadawnione, zabiegi powinno się powtarzać przez kilka tygodni.

Wskazania:

 • Delikatne usuwanie nadmiaru woskowiny
 • Schorzeniach uszu, gardła, nosa oraz migdałków
 • Stany zapalne zatok przynosowych
 • Przeziębienia
 • Szumy w uszach różnego pochodzenia
 • Dzwonienie w uszach
 • Niedosłuch
 • Stany stresowe, nerwowość
 • Nadpobudliwość, zaburzenia snu
 • Bóle i zawroty głowy oraz migreny

Przeciwwskazania:

 • Wyciek ropny z ucha
 • Uszkodzenie błony bębenkowej i przewodu słuchowego zewnętrznego
 • Procesy nowotworowe w obrębie głowy
 • Reakcje alergiczne na produkty pszczelarskie

Zadzwoń i zarejestruj się już dziś !!!
Kontakt i rejestracja

Copyright 2007 (c) Nature and Medicine
wykonanie: mediacreation
O FIRMIE OFERTA SKLEP KONTAKT